Koncerter

 





2021

Opdateres løbende



22. jan.
FLYTTES TIL 5. nov.


20.00


ODDER
Pakhuset



8. feb.



LUKKET ARRANGEMENT



7. mar.

15.00


RØDOVRE
Kulturhuset Viften



19. mar.

20.30


HOBRO
Hammerbiler



27. mar.

 


HERNING
Fermaten



8. apr.


BJERRINGBRO
Gudenådalens Friskole



4. juni



SKIVE
Festival
(band)



28. august


VESTER AABY
Fester Aaby
(band)



1. okt.


KØBENHAVN
Kulturhuset Islands Brygge



5. nov.
NY DATO


 


ODDER
Pakhuset





Generelt forbehold for ændringer.






 





2020

Opdateres løbende



24. jan.


HALD-EGE
Musikforening



14. marts
UDSKUDT TIL 23. okt.



HUMLEBÆK
KulturStationen



15. marts

AFLYST



RØDOVRE
Viften


30. marts
UDSKUDT TIL SENERE



LUKKET ARRANGEMENT



2. april

UDSKUDT TIL 12. nov.



BJERRINGBRO
Gudenådalens Friskole


3. maj
AFLYST


AALBORG
Huset


15. maj

UDSKUDT TIL 4. sep.


KØBENHAVN
Teatermuseet i Hofteatret



4. juni


LUKKET ARRANGEMENT


5. juni

UDSKUDT TIL 2021


SKIVE
Festival
(band)



12. juni

20.30


AALBORG
Huset



13. juni

20.00


AARHUS
Støj


UDSOLGT


26. juni

UDSKUDT TIL NÆSTE ÅR


HADERSLEV
Kløften Festival
(band)



2. juli

UDSKUDT TIL 2021


SKAGEN
Festival
(band)



10. juli


LØKKEN
Lyngby Mølle



29. august

UDSKUDT TIL
28. aug. 2021


VESTER AABY
Fester Aaby
(band)



4. sep.
NY DATO



KØBENHAVN
Teatermuseet i Hofteatret



11. sep.

AFLYST


FJERRITSLEV
MusikCompagniet



15. sep.


GRENAA
Bibliotek



24. sep.


FREDERIKSHAVN
Maskinhallen



17. okt.



ESBJERG
Tobakken



23. okt.

NY DATO


HUMLEBÆK
KulturStationen



24. okt.


KØBENHAVN
Kulturhuset Islands Brygge



12. nov.

UDSKUDT TIL
8. apr. 2021


BJERRINGBRO
Gudenådalens Friskole





Generelt forbehold for ændringer.










2019



14. feb.


BROVST
Skovgaard Hotel



3. marts


AALBORG
Huset



12. marts


SVENDBORG
Folk for Folk


4. maj


FREDERICIA
Tøjhuset


12. maj


AALBORG
50 års jubilæum
(band)


Gratis

8. juni


LUKKET ARRANGEMENT


13. juni


SØLUND
Musik Festival
(band)



3. juli


NIBE
Festival
(band)



4. juli


SKAGEN
Festival
(band)



5. juli


AALBORG
Tall Ship Races
(band)



6. juli


ELLINGE LYNG, HØJBY SJ.
Pottegården



19. juli


SAMSØ
Festival
(band)



21. juli


HOU
Fantastiske Hou-dage



26. juli


HORNBÆK
Havnefest
(band)



2. august


LANGÅ
Vestpark Festival



3. august


BORK
Havnefestival

(band)



10. august


RINGKØBING
Fjord Jazzfestival

(band)



16. august


LØNSTRUP
Den Blå Café




7. sep.


ODENSE
Davinde Festival



26. sep.


FARSØ
Musikcaféen



5. okt.


KØBENHAVN
Kulturhuset, Islands Brygge



11. okt.


VIBORG
Bibliotekerne



18. okt.


DRONNINGLUND
Borgerforening



25. okt.


HERNING
Bibliotek



1. nov.


ÅBYHØJ
Elværket



8. nov.


LEMVIG
Vandborg-Ferring Fælleshus



12. nov.


SLAGELSE
Bibliotek



29. nov.


ALBERTSLUND
Forbrændingen






 





2018



5. jan.


JYDEUP
Højskole



2. marts


LUKKET ARR.


10. mar.


VEJLE
Bygningen


15. mar.


HILLERØD
Bibliotek


16. mar.


RØDOVRE
Viften



7. apr.


HERNING
Fermaten



12. apr.


KOLDING
Kvarterhuset



10. juni


SDR. FELDING
Dagmar Bio



4. juli


NIBE
Festival
(band)



6. juli


SKAGEN
Festival
(band)



4. aug.


JYDEUP
Højskole



12. aug.


ANSAGER
Mariehaven



5. sep.

10.45

MARIAGER
Sødisbakke Festival



7. sep.


KNEBEL
Fuglsøcentret



24. sep.


STRUER
Folkets Hus



28 sep.


FRØSTRUP
Gl. Kro
(der kommer billet-link senere)



5. okt.


KØBENHAVN
Kulturhuset Islands Brygge



6. okt.

15.00

RANDERS
Værket



26. okt.


ALS
Elstrup Mølle



27. okt.

19.00

HORSENS
 Scandic Bygholm Park



5. nov.


LUKKET ARR.



10. nov.


ODENSE
Dexter






 





2017



6. jan.


LUKKET ARR.



2. feb.

20.00

IKAST
Bakkehuset


4. feb.

20.00

ODENSE
Dexter


10. feb

20.00

HADERSLEV
Aktivitetshuset


11. feb.

20.00

AABENRAA
Nygadehuset



19. apr.

19.00

ESBJERG
Multihuset Tobakken



27. apr.

19.30

HJØRRING
Vendsyssel Teater
(Dobbeltkoncert med Mikael K/Klondyke)



28. apr.

20.00

NIBE
Bryghus, Stejlepladsen



3. maj


LUKKET ARR.



4. maj

20.00

ÅBYHØJ
Elværket



31. maj

19.00

SØNDERSØ
Kirke



2. juni


RINGSTED
Lystanlægget
(opvarmning for Kim Larsen & Kjukken)



9. juni

16.00

VEJLE
Midtpunkt, scenen


Gratis

16. juni


SVENDBORG
Valdemar Slot
(opvarmning for Kim Larsen & Kjukken)



17. juni


HERNING
Sdr. Anlæg
(opvarmning for Kim Larsen & Kjukken)



24. juni

18.30

LØKKEN
Nr. Lyngby Mølle



30. juni

19.00

AALBORG
Nytorv (DGI Stævne)


Gratis

10. aug.


VIBORG
Domkirkepladsen
(opvarmning for Kim Larsen & Kjukken)



11. aug.


AALBORG
Skovdalen
(opvarmning for Kim Larsen & Kjukken)



12. aug.


AALBORG
Skovdalen
(opvarmning for Kim Larsen & Kjukken)



19. aug.


KOLDING
AMFI-scenen
(opvarmning for Kim Larsen & Kjukken)



14. sep.

20.00

VIBORG
Paletten


15. sep.

19.30

SILKEBORG
Vinding Musikforening


30. sep.

 

LUKKET ARR.


6. okt.

20.30

KØBENHAVN
Kulturhuset, Islands Brygge


27. okt.

20.00

KOLIND
Fannerup Forsamlingshus


3. nov.

20.00

FERRITSLEV
Fritidshus


10. nov.

20.00

GØRLEV
Musikcaféen Gørlev Bio

28492567
28571551




 



2016



22. jan.

20.00

SILKEBORG
Rampelys



23. jan.

16.00

VÆRLØSE
Bibliotek


12. feb.

20.00

RØDOVRE
Viften


20. feb.


LUKKET ARR.


4. mar.

20.00

Sæby
Hørby IF Klubhus


1. apr.

20.30

KØBENHAVN
Karens Minde Kulturhus



21. apr.

20.00

LEMVIG
Vandborg-Ferring Fælleshus



29. apr.

20.00

MERN
Startskuddet



24. maj

19.30

SPJALD
Muldbjerg Mølle


26. maj

20.30

FREDERIKSHAVN
Fredy's Bar


27. maj

18.30

TERNDRUP
Kro m. Terndrup Borgerforening


18. juni

19.00

TOFTUM
Camping


19. juni

13.00

THEM
Salten Marked

(Kvartet*)


25. juni

20.00

SKANDERBORG
Walthers Musikcafé


2. juli

11.45
+
18.30

SKAGEN
Festival
(Kvartet*)


1. aug.


LUKKET ARRANGEMENT


12. aug.

19.15

AALBORG
Skovdalen


13. aug.

20.00

HORSENS
Rock i Lunden


26. aug.

18.00

NYKØBING MORS
Kulturmødet på Mors


27. aug.

17.00

GODTHÅB
Trim


2. sep.


LUKKET ARRANGEMENT


8. sep.


LUKKET ARRANGEMENT


3. sep.

16.00

HAMMEL
Hestemarked
(Kvartet*)



24. sep.

20.00

VORDINGBORG
Stars


29. sep.

20.00

BROVST
Skovsgaard Hotel


1. okt.


LUKKET ARRANGEMENT


6. okt.

20.00

ASSENS
Tobaksgården


7. okt.

20.30

RØNDE
Rostved Forsamlingshus


8. okt.

20.00

Voerladegaard
Forsamlingshus

Billetter

28. okt.

20.30

NYSTED
Biograf

Billetter

3. nov.

19.00

ROSKILDE
Bibliotekerne


4. nov.

20.30

KØBENHAVN
Kulturhuset Islands Brygge



 


(*Kvartetkonstellation med Gitte K på trommer og Jens Varmløse på bas)


 

 

 

Tidligere sæsoner (nyt vindue)